Erpen logo

Erpen profil özellikleri

Pazar, 04 Kasım 2018 01:00 Yazan

Erpen pvc profilleri diğer markalara göre üç mükemmel özelliği:

1. YALITIM +2

Erpen pvc pençere sistemlerinde +2 özelliği ile daha fazla yalıtım sağlıyor; Erpen, daha fazla ısı ve ses yalıtımı için profillerini +2 mm daha kalın üretiyor. Bu sayede kışın ısınmada, yazın serinlemede harcanan enerjide daha fazla tasarruf edilmesini sağlıyor. Ses yalıtımının daha fazla olması ise daha huzurlu bir yaşan alanı sunuyor.

2. KURŞUNSUZ

Hem insanı hem de çevreyi koruyor; Pvc ürünleri güneşe maruz kaldığında: taşlanma, depolanma veya yakılması sırasında çevreye kurşun içeren emisyonların yayılması söz konusu... Kurşunsuz üretim konusunda sektöre öncülük eden Erpen, tamamı kurşunsuz olan profilleri ile insan sağlığını ve çevreyi koruyor.

3. HİJYENİK

Bakterilerin üremesini engelliyor; Yaşadığımız ortamlarda her an bakteri, mantar ve virüsler gibi mikro organizmalarla temas halindeyiz, Erpen profillerin içeriğindeki özel formül, kapalı ortamdaki mikropların üremesini engelliyor. Bu şekilde kapalı ortamdakiler, mikropların olumsuz etkilerine daha az maruz kalıyor.

Pvc Nedir ?

Çarşamba, 03 Ekim 2018 00:00 Yazan

PVC NEDİR?

PVC, yaygın deyimi ile ''vinil'' , (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğal gaz) ile tuz'dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır. PVC, polimer zincirinde klor otomu taşıyan ender termoplastiklerdendir. Klor içermesi nedeni ile PVC'nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuştuğunda kendiliğinden hemen söner. PVC çok yüksek sıcaklarda termal olarak kolaylıkla bozulur ve korrozif bir gaz olan hidroklorik asit çıkartır. PVC, diğer polimerlere kıyasla daha fazla miktarda ve çeşitte katkı maddesi ile karıştırılabilir. Bu nedenle de, PVC plastik malzemenin maliyeti nispeten düşüktür; genel ve çok amaçlı kullanım sağlar. PVC, Polietilen'i takiben en çok kullanılan bir polimer türüdür.

YUNUSELİ MAH  6.BULUT SK. NO:18 OSMANGAZİ / BURSA

Tel: 0224 248 56 68   -   Gsm: 0532 567 73 17